Miejsce idealne

Jako dziecko uwielbiałam naszą rodzinną weekendową tradycję. W sobotę, z samego rana jechaliśmy do prababci. Ubrani w ''ciuchy za Wartę'' z królikiem biegającym po klatce, która stała między mną a bratem na tylnym siedzeniu. 

Działka babci i jej okolice były dla nas istnym rajem. Obowiązywał tam specjalny strój- nikt z nas nie przejmował się nową plamą czy dziurą, a po całodniowych szaleństwach ciuchy często lądowały w koszu.

Większość czasu spędzałam z bratem i kuzynem. Ponieważ mięli przewagę liczebną bawiliśmy się w ich zabawy. Wojnę (jakimś trafem patyki idealnie udawały kształtem karabiny) ,żużel (wyścigi na rowerach), a póki nie pokazałam panicznego strachu do żab i zaskrońców miałam również przywilej dołączenia do bazy.

Było to miejsce na nadwarciańskim wale. Samo posiadanie bazy nie miało głębszego znaczenia. Po prostu zbieraliśmy tam cuda. Ponieważ porządki w garażu zawsze owocowały w skarby ( siatka na ryby, stare wędki, saturator, metalowe miski, kilogramy starych, zardzewiałych śrubek) wszystko po szybkiej konsultacji, na rowerach wyjeżdżało na wał. 
Jako dzieci nie rozumieliśmy, dlaczego nasza baza regularnie ''sprzątana'' jest przez złomiarzy. O dziwo chytry plan przeniesienia jej w inne miejsce nic nie dał.

Wał do dziś jest naszym ulubionym miejscem na wycieczki rowerowe i spacery. Obie bazy mają się dobrze, przez lata zniknęły krowy, ale przybyło trochę koni. Wszystko nadzorujemy minimum raz w tygodniu :) O rowerze pisałam, w jednym z pierwszych wpisów na blogu. Został kupiony na giełdzie i odświeżony przez moich rodziców. Tym razem koszyk był pusty, ale zazwyczaj jeżdżą w nich nasze leniwe psy :)


This entry was posted on piątek, 25 kwietnia 2014 and is filed under ,. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response.

4 Responses to “Miejsce idealne”

 1. Super sprawa ja też mam podobne wspomnienia z dzieciństwa na wsi:):)Zabrakło mi jednak zdjęcia sławnej bazy:):)pozdrawiam Dominika

  OdpowiedzUsuń
 2. O, jaka szkoda, że psy nie załapały się na zdjęcie na bloga;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psy królują na Facebooku :)
   Zapraszam :
   https://www.facebook.com/panimucha

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...